Ezen menüpontban a köténykéjéről lesz szó, ami mindig megfigyelhető Miharun, mikor főzöcskézik és készíti az ételeket. Most leírom a kötény történelmét:
A bőrből készített, vagy sásból szőtt kötény már az ókori Egyiptomban megjelent és emezt az állami szolgálatban álló írnokok hordták. A középkorban a kötény a mindennapi viselet részévé vált. Európa minden régiójában a középosztályokhoz tartozó polgárasszonyok és a szegény jobbágynők egyaránt viseltek kötényt. A divat részévé és a felsőbb osztályok viseltében a 15. században jelenit meg a hímzett, és díszített kötény.
A magyar népviselet fontos eleme a kötény. És nem csak a nők viseletének, hanem a férfiak viseletének is. A magyar népviselet legdiszesebbek kötényei a matyó férfiak ünnepi viseletének nagyon dúsan hímzett fekete köténye. A 19. században a leányiskolák elterjedésével egy időben a kötény az iskolai formaruha részévé válik elsősorban német területeken és az Orosz Birodalomban.
Mára már a kötény főbb szerepe megszűnt, és maradhatunk annyiban, hogy a kötény a ruházat védelmére, díszítésére szolgáló ruhadarab. Viselése elsősorban a ruházat, illetve a test védelmét szolgálja, hozzátenném a higiénia javára is szolgál és ez fontos, ha valaki a konyhában tevékenykedik.
Itt jön képbe Miharu köténye (エプロン) , ha jöbban megfigyeljük, láthatjuk, hogy a köténye egy békát szentesít meg. ^^ Tudniillik, Miharu nem azafajta gyermek, aki a szokványos szabvány dolgokat szereti -jelen esetben egy szimpla fehér kis kötényt-, hanem minél furcsább darabokban szeret járkálni. De azért marad a szoliditás!
|